CHOVATELSTVÍ - JAK UCHOVNIT PSA/FENU

 

V první řadě musí Váš pes splnit podmínky chovnosti po stránce pracovní, exteriérové a zdravotní (tzn. požadované zkoušky, výstavy, výběr do chovu, případně zdravotní vyšetření). Informace o tom, jaké jsou podmínky pro Vaše plemeno, naleznete v sekci PODMÍNKY CHOVNOSTI a další informace v sekci ZAČÁTEČNÍKŮM. Dále se musíte stát členy KCHHMO z.s. - informace v sekci PŘIHLÁŠKA ZA ČLENA. Když Váš pes/fena splňuje požadované podmínky a vy chcete, aby byl/a zařazen/a do seznamu chovných jedinců KCHHMO z.s., musíte udělat následující:

 


Poradci chovu zaslat:


1) originál průkazu původu
2) kopii průkazu původu
3) kopie soudcovských tabulek
4) kopii posudku z výstavy
5) foto v postoji
6) doklad o zaplacení členského příspěvku
7) kopii vyhodnocení rtg DKK (platí pouze pro plemeno MOK a STA)
8) případně kopii certifikátů jiných zdravotních testů, které chcete aby byly evidovány

 

 

Poradcem chovu pro plemena NDO, SHO, PP je:
Jan Kopřiva
Koldín 87
565 01 Choceň


Poradcem chovu pro plemena MOD, MOK a STA je:
Sylva Lepičová
Hradišťská 38
29306 Kosmonosy

 

 

V případě uchovňování psa zašle poradce chovu po zařazení do klubové databáze jeho průkaz původu na plemennou knihu a ta pak zašle PP s razítkem "CHOVNÝ PES" majiteli na dobírku. V případě uchovňování feny zasílá poradce průkaz původu zpět majiteli a ten pošle PP na plemennou knihu spolu s prvním vrhem feny. V případě, že chce majitel razítko "CHOVNÁ FENA" do PP ještě před vrhem, musí si toto vykomunikovat individuálně s plemennou knihou ČMKJ.

 

Poradce chovu vždy uchovněné jedince (psa/feny)  předává Redakční radě ke zveřejnění na klubových webových stránkách  v SEZNAMU CHOVNÝCH JEDINCŮ.

Případné doplnění karty chovného psa posílejte na e-mail web.kchhmo@email.cz. Požadované údaje k doplnění, prosíme, doložte kopií průkazu původu, či příslušným certifikátem o absolvování zdravotního testu.

 
INTERNETOVÉ APLIKACE | REDAKČNÍ SYSTÉM | DESIGN | ESHOP© SALENA.CZ2001 - 2013. Všechna práva vyhrazena !